Kargo

Tüm siparişlerin kargoya teslim edilmeden önce 1 ile 3 gün arasında işlem süresi vardır. Sora Cycling aynı gün kargoya teslim etmeyi garanti etmez ancak kargoya teslim en kısa sürede yapılacaktır. Hafta sonları ve tatil günlerinde oluşturulan siparişler sonraki ilk iş gününde işleme alınacaktır. Sipariş kargosu taşıyıcıya teslim edildiğinde e-posta ile bilgilendirme yapılır.

Nakliye Seçenekleri ve Ücretler

Sora Cycling, sipariş teslimatını 3 farklı kargo şirketi ile yapabilir. ( Eğer uygun ise ülkenize göre bu seçenekler ödeme öncesinde seçilebilir. )

 • Yurtici Kargo : Türkiye içindeki gönderiler için tam takip seçenekleri mevcuttur. https://www.yurticikargo.com/ adresinden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

 • Aras Kargo: Türkiye içindeki gönderiler için tam takip seçenekleri mevcuttur. https://www.araskargo.com.tr/ adresinden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

 • FedEx Express : Uluslararası gönderimler için geçerli tam takip seçenekleri mevcuttur. https://www.fedex.com/ adresinden detaylı bilgilere ulaşılabilir.

  Tahmini teslim süresi şunları içermez ; siparişin gönderildiği gün, cumartesi, pazar ve tatil günlerinin yanı sıra gönderinin gümrük işlemlerinde geçirdiği zaman.

  Eğer müşteri gönderinin kaybolduğunu veya geciktiğini düşünürse bize e-mail ile ulaşabilir.

  Sora Cycling her sipariş için gönderim tarihinden 30 gün sonra teslimat için sorgulama yapacaktır. Gönderim tarihinden 6 ay sonra sorgulama yapmak mümkün olmayacaktır.
   

 Gönderi ücretleri siparişin boyutuna ve ağırlığına bağlı olarak otomatik olarak hesaplanmaktadır, ödeme sayfasında detaylı olarak görüntülenebilir. Gümrük vergileri gönderi ücretine dahil değildir.

Kargo ücretleri ödeme sayfasında siparişin ara toplam fiyatına ekleneceği için sipariş vermeden önce görüntülenebilir. Nakliye ücretleri bölgeye bağlıdır bu nedenle siparişin ulaşması istenen adresi bize sağlayana kadar tahmin edilemez.

 • Kargo ücretleri ürün fiyatına dahil değildir.
 • Gönderim süresi garanti edilemez tahmini süredir, ödeme sayfasında belirtilen nakliye ücreti garanti edilir.
 • Gümrük vergileri siparişin toplam tutarına dahil değildir varış noktasında müşteri tarafından ödenir. Ödeme süreci üçüncü bir taraf ( genellikle taşıyıcı ) tarafından gerçekleştirilir ve Sora Cycling oluşan maliyetlerden sorumlu değildir.
 • Taşıma sürecinden kaynaklı tahmin edilemeyen gecikmelerden dolayı maalesef taşıma ücretlerini iade edilemez.
 • Sora Cycling kırsal alanlara gönderilen siparişlerin teslimat sürelerinden sorumlu değildir.
 • Sora Cycling rötarlı gerçekleşen uçuşlar veya havaalanlarının kapalı olmasından kaynaklanan gecikmelerden sorumlu değildir.

Uluslararası Kargo

Sora Cycling uluslararası kargo gönderimi yapmaktadır. Uluslararası siparişlerde kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz, havale ile ödeme siparişin tamamlanması için diğer bir seçenektir. Uluslararası siparişler işlenmeden önce gümrük işlemlerinde gerekli bazı kimlik bilgileri gerekebilir. www.soracycling.com sipariş vermek istediğiniz adrese hizmet sunmuyor ise bize e-mail ile ulaşabilirsiniz, ülkenizi sisteme ekleyebilir ve siparişinizi oluşturmanıza yardım edebiliriz. Eğer bölgeniz için gönderim mümkün olmaz ise siparişinizi iptal edeceğiz ve tamamlanmış ödemenizi geri iade edeceğiz.

Türkiye dışından verilen siparişler, gümrük vergisine tabi olabilir. Gümrük vergileri için müşterilerimizden herhangi bir ücret almıyoruz, müşterilerimiz ayrıca bu durum ile ilgilenmelidir. Siparişinizi ithal etmekten (ülkenizin veya nakliye şirketinin aldığı herhangi bir gümrük vergisi, ek vergi veya ek ücret varsa) siz sorumlusunuz, aksi takdirde belirli bir taşıyıcı tarafından belirlenen belirli bir süre sonra bize iade edilecektir.

Uluslararası kargo işlemleri sırasında veya gümrük işlemlerinde hasar gören, kaybolan öğelerden Sora Cycling sorumlu değildir ancak taşıyıcı şirket ile sorunu çözmeniz için size yardımcı olacağız.

Gümrük işlemlerinin sevkiyat süresine ve ekstra maliyetlere etkisi

Tüm uluslararası gönderiler, gümrük nedeniyle olası gecikmeler yaşayabilir ve ek gümrük vergileri gerektirebilir. Ekstra gümrük masrafları için hiçbir kontrolümüz yoktur ve bu masraflardan sorumlu değiliz. Ürünler sipariş oluşturduğunuzda oluşan değere göre beyan edilir. Web mağazamızdan uluslararası bir sipariş oluşturarak ek gümrük vergileri olabileceğiniz anladığınızı ve uygulanan ücretleri ödemeyi kabul ediyorsunuz.

 

Özel Posta kutusuna teslim hakkında

 

Kargo şirketleri bize verdiğiniz adres eğer özel posta kutusu ise siparişi size teslim edemez. Bu durumda sizinle iletişime geçip tekrar adres talep etmemiz gerekebilir.